مقالات

بروزترین قیمت یونیت هیتر آذرنسیم در بازار

بروزترین قیمت یونیت هیتر آذرنسیم در بازار

 

نکات مهم انتخاب انواع یونیت هیتر

به طور کلی یونیت هیترها برای ایجاد گرمایش در سالن های تولید کارخانجات، کارگاه ها، انبارها، فروشگاه های بزرگ و ... مورد استفاده قرار می گیرند.


یونیت هیترها از نظر نحوه قرار گرفتن دارای انواع دیواری، سقفی و صنعتی بوده و در پروژه هایی که دارای موتورخانه مرکزی (آب گرم یا بخار) باشند، مورد استفاده قرار می گیرند. (البته به استثنا یونیت های هیتر برقی که بدون داشتن سیستم گرمایش مرکزی نیز توسط انرژی الکتریکی قابل استفاده می باشند.)
تامین آب گرم یا بخار ورودی به کویل هر یک از یونیت هیترها توسط لوله کشی با قطر مناسب از محل موتورخانه مرکزی تا کویل آب گرم (یا بخار) هر یونیت هیتر اجرا می گردد.
برای محاسبه تقریبی ظرفیت گرمایش مورد نیاز سالن جهت نصب یونیت هیتر بر اساس شرایط دمای منطقه جغرافیایی (دمای هوای طرح خارج زمستان)، ابعاد و نوع کاربری فضای سالن (دمای طرح داخل)، نوع مصالح به کار رفته در ساخت سالن و ... می توانید با نظر کارشناسان تاسیسات به ازای هر مترمکعب از حجم هوای سالن حدود 250 تا 400 btu در هر ساعت ظرفیت گرمایش در نظر بگیرید.

 

مزایا و ویژگی های یونیت هیتر :

 1. عدم نیاز به سیستم گرمایشی مستقل

 2. داشتن قدرت حرارتی زیاد

 3. جاگیری کمتر مخصوصا در مدل های دیواری و سقفی

 4. توزیع بهتر هوای گرم

 5. سرعت زیاد در گرم کردن فضا

 6. قابلیت نصب و پرتاب هوا به صورت افقی و عمودی

چگونگی انتخاب یونیت هیتر :

 1. قبل از انتخاب ظرفیت گرمادهی حجم هوادهی و قدرت موتور یونیت هیتر ابتدا باید به نوع سیال گرم کننده (آب گرم یا بخار) و نحوه قرارگرفتن یونیت هیتر دیوارییاسقفی توجه نمائید.

  B. برای مناطق سردسیر مانند کرج، قزوین، تبریز، مشهد و ... به ازاء هر مترمکعب از فضای سالن در هر ساعت حدودbtu /h 400 و برای مناطق معتدل تر و جنوبی ایران به ازاء هر متر مکعب از فضای سالن در هر ساعت حدود 250 btu /h گرمایش در نظر گرفته شود.

  C. با توجه به کارکرد پر صدای فن یونیت هیترها در 1400 دور در دقیقه، بهتر است هنگام انتخاب یونیت هیترمورد نیاز، موتور دو دور یا 900 دور ولی با ظرفیت گرمایش بیشتر سفارش داده شود.

اجزاء و قطعات یونیت هیترها :

 • بدنه مکعبی شکل دستگاه که معمولاً از ورق فولادی می باشد.

 • مجموعه کویل آبگرم یا بخار به همراه فین های تبادل حرارت که موجب انتقال انرژی گرمایی منتقل شده آب یا بخار ورودی به یونیت هیتر می شود.

 • الکتروموتور وظیفه به حرکت درآوردن محور فن هوادهی یونیت هیتر را به عهده دارد و می تواند بر اساس طراحی و ساخت کارخانه از الکتروموتور تک دور یا دو دور استفاده شود.

 • فن آکسیال که در واقع همان فن هوادهی یونیت هیتر است، هوا را از پشت دستگاه دریافت کرده، آن را از میان کویل ها و فین های تبادل حرارتی آبگرم یا بخار عبور داده و سپس هوای گرم را از قسمت جلوی یونیت هیتر می دهد.

 • پره های هدایت هوا که در جلوی یونیت هیتر نصب می شود و قادر به جهت دهی هوای گرم خروجی از یونیت هیتر می باشد.

 

نکات نصب یونیت هیتر :

1- نصب یونیت هیترها معمولاً بر اساس ابعاد و نیز وزن هر دستگاه یونیت هیتر روی فریم (Frame) ساخته شده از نبشی یا سپری فولادی سایز 3 تا 5 انجام می شود و ارتفاع مناسب نصب برای یونیت هیترهای دیواری در ارتفاع 2.5 تا 3.5 متری از سطح کف سالن (بر اساس ظرفیت یونیت هیتر و ارتفاع محل نصب) می باشد

2- در یونیت هیترهای آب گرم، لوله ورودی آب گرم به پایین دستگاه یونیت هیتر و در یونیت هیترهای بخار، لوله ورودی بخار به بالای دستگاه متصل می شود.

3- نصب شیر هوا گیری اتوماتیک در مسیر آب برگشت یونیت هیترهای آب گرم الزامی است.

4- کویل های آبگرم و بخار یونیت هیتر ممکن است یک یا دو ردیفه باشند، اما توجه فرمائید قبل از سفارش قطعی یونیت هیتر مورد نیاز پروژه باید چپ یا راست بودن محل اتصال لوله ورودی و خروجی کویل یونیت هیتر مورد نیاز خود را اعلام نمائید.

 

قیمت یونیت هیتر آذرنسیم

شرکت تهویه آذرنسیم یکی از شرکت های پیشگام در تولید محصولات تهویه ی مطبوع است که کار خود را از سال 1380 در این زمینه شروع کرده است.یونیت هیتر آذرنسیم با استفاده از کویل های ساخته شده از کویل های مسی دارای ظرفیت و توانایی بالایی است که همین موضوع بر قیمت یونیت هیتر آذرنسیم نیز تاثیرگذار است.

جهت کسب اطلاع دقیق از آخرین قیمت بروز یونیت هیتر های آذرنسیم لطفا با واحد فروش ما تماس حاصل فرمایید.

 

گردآورنده : جناب آقای مهندس هادی محمدی

خواندن 257 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 07 ارديبهشت 1398 ساعت 06:40
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

تماس با ما

آدرس: تهران، میدان پونک، مجتمع تجاری اداری بوستان، واحد 778
تلفن:   44624467  -  44499440-021
ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
کد پستی: 96934 - 14768
بالا
_____ _______ AzarNasim HVAC Systems +98-21-44499440 info@azarnasim.com